Grāmata: Krisija Velingtone “Dzīve bez ierobežojumiem. Pasaules čempiones ceļojums.”

Grāmata “A Life without Limits. A World Champion’s Journey” is stāsts par Ironman triatlona distances (4km peldēšana + 180km riteņbraukšana + 42km skriešana) četrkārtējo Pasaules čempioni Chrissie Wellington. Pašas sportistes stāsts par to, kā viņa no vienkāršas, sportu (it īpaši peldēšanu) mīlošas meitenes kļūst par profesionālu triatlonisti un vairāku Pasaules čempionu titulu ieguvēju pilnajā Ironman distancē.

Pirms kāda laika, vienā no darba lidojumiem, Frankfurtes lidostā, šī grāmata iekāpa manās rokās. Toreiz es tik tikko biju pievērsusies trim sporta veidiem – peldēšanai, riteņbraukšanai un skriešanai – triatlonam. Sākumā man šķita, ka, kolīdz ķeršos pie šīs grāmatas lasīšanas, tā momentā būs pabeigta, jo pēc anotācijas, atsauksmēm un mani saistošā sporta veida, tam tā būtu bijis jābūt.

Dīvainā kārtā, sākotnēji tā mani nespēja aizraut un iestājās pauze. Pēc tam vēlreiz. Tad es izlasīju Lindas ‘grāmatas apskatu’ un beidzot, pēc tādas pauzēšanas esmu grāmatu arī izlasījusi.

Jāsaka, ka pāris detaļas grāmatas sākumā savā ziņā sasaucās ar manis pašas bērnību – domām un uzskatiem. Autore ir sportiste un grāmatā izklāsta galvenos savas dzīves notikumus, tāpēc brīžiem bija grūti to raiti lasīt, bet jau uz beigām grāmata kļuva arvien interesantāka.

Aizraujoši. Apbrīnojami un fenomenāli. Ļoti! Es arī tā gribētu!! Lasīju un domāju – vai es gribētu profesionālās sportistes dzīvi (šobrīd nav runa tikai un vienīgi par Ironman)? Brīžiem likās – jā, noteikti! Bet, kolīdz sāku domāt par to, ka profesionālā sportista sasniegumi, lielā mērā, ir atkarīgi no viņa ķermeņa spējām, vēlme būt par profesionālu sportisti pieplok. Tad tiešām ir jābūt ‘iekšām’ un ar smagu darbu attīstāmam talantam, lai varētu n-tos gadus pēc kārtas gozēties slavas saulītē.

Harizmātiska un iedvesmojoša personība. Dažas domas no grāmatas:

 • Everyone gets nervous before a race – it’s human. I would be worried about any athlete that didn’t.
 • I realize it is not the actual session of swim, bike and run that make you fitter, it is the periods you spend recovering in between, during which your body adapts and regenerates.
 • We should never lose the ability to read our bodies, but we should never, ever lose the joy of the wind in our hair, the joy of sport for sport’s sake.
 • Don’t rush it back. You got nothing to prove. A false start will cause you more drama than taking the month off now.
 • Often we athletes like to see ourselves as invincible, turning away from help because the idea of it challenges our claims to self-reliance. But when things are tough, particularly mentally (and injury has just the as much of a psychological impact as a physical one), those rocks we call family and friends come into their own.
 • But there are deep-rooted changes to the chemistry of your body that take place during an ironman. You need longer to recover from these, and you may not be aware of when the process is complete – or not complete.
 • Friends and family are the thread that runs throughout our lives, no matter where those lives take us.   
 • You can’t latch onto the pain; somehow you must switch that part of your brain off and go into automatic pilot.
 • No one should ever be afraid of failing; it’s being afraid to give it your all in trying that I urge against.  […] our limits may not be where we think they are. And, even when we think we’ve finally reached them, the next time we go there exploring we often find that they’ve moved again.
 • […] an appetite for adventure and will for self-improvement. These are qualities available to anyone who is of a mind to acquire them.
 • […] I finished emotionally and physically spent, with absolutely nothing more to give. That is the only measure that counts.
 • I prefer to see my life as a tree, branching out in who knows what directions. There is never a destination, just the impulse to grow.
 • If I could win, ‘It would be epic. It would be beyond epic.

“Well, do as I say, not as I do.”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *