Grāmata: Marks Haimens “Ultraprāts”

4 gadus atpakaļ es lasīju Dallasa un Melisas Hartvigu grāmatu “Tas sākas ar ēdienu: atklāj ‘Whole30’ un izmaini savu dzīvi neparedzētos veidos.” [‘It starts with Food: Discover the Whole 30 and Change Your Life in Unexpected Ways.”]. Toreiz es piekritu derībām – izturēt 30 dienas režīmā, kas izslēdz pievienotos cukurus, balto miltu izstrādājumus un piena produktus. Par to, kā man gāja, var lasīt iepriekšējos rakstos mana bloga ‘Uzturs’ sadaļā. Toreiz šīs visas nianses par uzturu man bija diezgan svešas un, savā ziņā, lika man paskatīties uz ēdienu mazliet no cita skatu punkta.

Pagājušajā gadā man bija jāiztērē dāvanu kartes grāmatnīcā ‘Zvaigzne ABC’, un, šķirstot grāmatu plauktos esošo celulozi, Marka Haimena “Ultraprāts” man likās tieši tā grāmata, kuru es gribu iegādāties un izburtot no vāka līdz vākam. Lai arī grāmatas pamatideja ir izskaidrot smadzeņu pamatdarbības traucējumu iemeslus, uztura jautājums mani interesē joprojām, jo tas viss ir savstarpēji saistīts.

Kolīdz es ķēros klāt šai lasāmvielai, mani sākotnēja kaitināja tas, ka autors nepārtraukti uzsver to, cik ļoti dažādas smadzeņu pamatdarbības traucējumu izpausems, tādas kā “nomāktība, trauksme, slikta atmiņa, neskaidra domāšana, uzmanības deficīta sindroms, hiperaktivitāte un autisms” ir tikai nepareiza uztura un dzīvesveida cēloņi; un to, cik viņa veidotās dažādās ‘Ultra-’ programmas ir spējušas mainīt simtiem cilvēku dzīves. Bet tam ātri var tikt pāri un iedziļināties autora rakstītajā.

Skaidrs, ka dažādo smadzeņu pamatdarbības traucējumu ārstēšanai izrakstītās spēcīgas iedarbības zāles, kuru iedarbība nav pilnībā izpētīta, nebūt nav tas, kas mūsu organismam pietrūkst.

Straujajā, stresa pilnajā, ar darbu pārbāztajā ikdienas ritmā mēs nepamanām, to, ka tā ‘degviela’, ko neapdomīgi gāžam savā organismā ir tieši tas, kas mūs indē. Mūsdienās tik ļoti ērta ir rūpnieciski pārstrādātā pārtika, ātrās uzkodas un masveidā lēti saražotā produkcija, kas tikai aizpilda kuņģa tilpumu, labākajā gadījumā – rada arī sāta sajūtu, bet gala rezultātā, mūs tikai saindē.

Pārtikas industrija un medicīna ir divas burvīgas sfēras, kurām nepatīk veselīgi, par sevi domājoši cilvēki, tieši tāpēc ik uz soļa mums ir iespēja iegādāties simtiem dažādu šokolādes batoniņu, smalkmaizīšu, beztauku piena kokteiļus un jogurtus no jebkura varavīksnes krāsu spektra. Jo mēs taču esam nemitīgā steigā, un ātra uzkoda ir fantastisks risinājums, vai ne tā?!

Un, ja nu pēkšņi tas viss, kas sagrūsts vēderā, sāk izraisīt kādas problēmas, pa rokai vienmēr ir kāda kuņģa skābes neitralizējoša tablete, Forlax ātrai vēdera izejai, Ibumetīns jebkuru sāpju mazināšanai vai kāds nervu nomierinošs līdzeklis pret saspringtām situācijām. Un tikai tāpēc, ka mēs nespējam kaut uz mirkli apstāties, dziļi ievilkt elpu un padomāt… par saviem ikdienas paradumiem.

Kas attiecas uz grāmatu “Ultraprāts”, vēlreiz pārliecinājos par to, ka vajag padomāt, vai tas, ko saliekam uz šķīvja, ir tiešām tas, kas palīdzēs mūsu organismam darboties vislabāk, jo tieši gremošanas trakts ir viens no imunitātes nodrošinātājiem un ļoti būtiski ietekmē mūsu organisma, un arī smadzeņu (!), darbību kopumā. Vai automašīnā, ielejot cukur-ūdeni, tā darbosies tikpat labi, kā ar atbilstošu, tai paredzētu degvielu?

Iespējams, dažiem grāmata var šķist arī par sarežģītu, jo daži procesi ir aprakstīti diezgan zinātniski (ja tā varētu teikt). Taču tas ļauj izprast to, cik patiesībā komplicēts ir mūsu organisms un cik svarīgi ir pareizi rūpēties par to. Organisms nav vieta, kas sevī glabā nevajadzīgas lietas. Tajā atrodas tikai tas, kas nepieciešams tā optimālai funkcionēšanai, un organisms sevī patur to, kas nodrošina dzīvības uzturēšanai nepieciešamo funkciju darbību. Ja kaut kas iziet no ierindas un nav kārtībā, tas nozīmē, ka kaut kas tam ir pietrūcis vai gluži pretēji – kaut kas ir pārlieku daudz. Māksla ir atrast to(-s) faktoru(-s), kas organismu izsit no līdzsvara, un atjaunot pareizu balansu. Manuprāt, “Ultraprāts” ļoti veiksmīgi aicina cilvēkus to mēģināt darīt.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *